DMT043QQNTNT0-1C
Densitron Technologies plc
Part Number: DMT043QQNTNT0-1C
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
LCD DISPLAY TFT RGB LANDSCAPE 3.3V; Display Size:4.3"; Resolution:480 x 272 Pixels; VGA Size:-; Display Orientation:Landscape; Display Appearance:RGB; Logic Voltage:3.3V; Interface Type:RGB; Display Brightness:490cd/m²; Touchscreen:No Touchscreen; Module Size:105.4mm x 67.15mm; Operating Temperature Min:-30°C; Operating Temperature Max:85°C; Display Pinout:40 Way Connector; Packaging:Each; Product Range:-; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017); MSL:MSL 1 - Unlimited