DMT024QVNUCMI-2A
Densitron Technologies plc
Part Number: DMT024QVNUCMI-2A
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
LCD TFT DISPLAY 2.4" 240 X 320 PIXELS; Display Size:2.4"; Resolution:240 x 320 Pixels; VGA Size:-; Display Orientation:Portrait; Display Appearance:RGB; Logic Voltage:3.3V; Interface Type:Parallel Serial; Display Brightness:380cd/m²; Touchscreen:Projected Capacitive Touch; Module Size:42.7mm x 60.3mm; Operating Temperature Min:-20°C; Operating Temperature Max:70°C; Product Range:-; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)