LTH5MM12VFR4700
CML Innovative Technologies
Part Number: LTH5MM12VFR4700
Description
LED 5MM YELLOW 4.5CD 625NM; LED Color:Yellow; LED Mounting:Through Hole; Bulb Size:T-1 3/4 (5mm); Forward Current If:12mA; Forward Voltage:12V; Wavelength Typ:625nm; Luminous Intensity:4.5cd; Viewing Angle:16 ; Lens Shape:Round