LTH3MM12VFR4600
CML Innovative Technologies
Part Number: LTH3MM12VFR4600
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
LED 3MM BLUE 2.5CD 625NM; LED Color:Blue; LED Mounting:Through Hole; Bulb Size:T-1 (3mm); Forward Current If:12mA; Forward Voltage:12V; Wavelength Typ:625nm; Luminous Intensity:2.5cd; Viewing Angle:30 ; Lens Shape:Round