CMD15-21VGD/TR8
CML Innovative Technologies
Part Number: CMD15-21VGD/TR8
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
LED GREEN 1.5MM X 2MM 6.5MCD 570NM FULL REEL; LED Color:Green; LED Mounting:SMD; Bulb Size:1.5mm x 2mm; Forward Current If:20mA; Forward Voltage:2V; Wavelength Typ:570nm; Luminous Intensity:6.5mcd; Viewing Angle:160