Part Number: 5110F1-12V
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
PANEL MOUNT INDICATOR LED 4.01MM RED ; LED Colour:Red; Operating Voltage:12VDC; Mounting Hole Dia:4.01mm; Forward Current If:13mA; Luminous Intensity:8mcd; IP / NEMA Rating:Not Rated; Packaging:Each; Product Range:5110F Series; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017)