Part Number: 5102H1-12V
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
PANEL MOUNT INDICATOR LED 6.35MM RED ; LED Colour:Red; Operating Voltage:12VDC; Mounting Hole Dia:6.35mm; Forward Current If:13mA; Luminous Intensity:4mcd; IP / NEMA Rating:Not Rated; Packaging:Each; Product Range:5100H Series; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017)