Part Number: 1092C1-28V
Description
LED INDICATOR PANEL 12.7MM RED 28V; LED Color:Red; Operating Voltage:28V; Mounting Hole Dia:12.7mm; Forward Current If:25mA; Luminous Intensity:13cd; IP / NEMA Rating:-; Packaging:Each; Product Range:1092 Series