Part Number: HZ18TJR.02100
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
WIRE ZYRAD 500 1.00MM BLK 100M; Jacket Material:Polyolefin; Jacket Colour:Black; Wire Gauge:18AWG; Conductor Area CSA:1mm²; Reel Length (Imperial):328ft; Reel Length (Metric):100m; No. of Max Strands x Strand Size:32 x 0.2mm; Voltage Rating:600V; Conductor Material:Copper; External Diameter:2.92mm; Approval Specification:-; Product Range:-; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Conductor Make-up:32 / 0.2mm; Current Rating:26A; Outer Diameter:2.92mm; Wire Size:18AWG