Q3AC 300MMX300MM SHEET
Bergquist
Part Number: Q3AC 300MMX300MM SHEET
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
Q-PAD 3 .005" 12"X12" SHEET; Insulator Body Material:Polymer Elastomer Graphite Loaded; Thermal Conductivity:2W/m.K; Breakdown Voltage Vbr:-; Thickness:0.127mm; Volume Resistivity:10ohm-m; Thermal Impedance:0.65°C/W; Dielectric Strength:-; Product Range:-; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); Electrical Property Ins / Con:Conductive; External Depth:0.13mm; External Width:300mm; Length:300mm; Material:Graphite Loaded Polymer Elastomer; Operating Temperature Max:180°C; Operating Temperature Min:-60°C; Operating Temperature Range:-60°C to +180°C; Overall Width:300mm; Packages Cooled:TO-220; Thermal Resistance:1.3°C/W; Type:Thermal Pad