GAP PAD 0.06" SHEET 100MMX100MM
Bergquist
Part Number: GAP PAD 0.06" SHEET 100MMX100MM
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
element14 APAC GAP PAD 0.06" SHEET 100MMX100MM 445 * $13.04 Buy
Farnell GAP PAD 0.06" SHEET 100MMX100MM 445 * $27.74 Buy
Description
GAP PAD VO 0.060" 4"X4" SHEET; Thermal Conductivity:0.8W/m.K; Conductive Material:-; Thickness:1.524mm; Thermal Impedance:-; Dielectric Strength:-; External Length:-; External Width:100mm; Product Range:-; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); Breakdown Voltage Vbr:6kV; Dielectric Constant:5.5; Electrical Property Ins / Con:Insulative; External Depth:1.5mm; Insulator Body Material:Gap Pad VO; Length:100mm; Material:Gap Pad VO; Operating Temperature Max:200°C; Operating Temperature Min:-60°C; Operating Temperature Range:-60°C to +200°C; Overall Width:100mm; Type:Thermal Pad; Volume Resistivity:100000Mohm-m