98424-F52-12ALF
Amphenol ICC
Part Number: 98424-F52-12ALF
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
CONNECTOR, HEADER, 12POS, 2ROW, 2MM; Pitch Spacing:2mm; No. of Contacts:12Contacts; Gender:Header; Product Range:FCI Minitek 98424 Series; Contact Termination Type:Surface Mount; No. of Rows:2Rows; Contact Material:Copper Alloy RoHS Compliant: Yes